Běh za jedovnickým kaprem – Memoriál Jiřího Kovaříka, 23. roč.

9. 11. 2019

Letošní závodní sezonu už jsem považoval za uzavřenou, ale trenér rozhodl jinak – poběžím Jedovnického kapra. Sychravý jedenáctikilometrový závod kolem rybníka. Běžel jsem ho předloni, nechal jsem tam všechno a stačilo to na 12. místo v kategorii a 18. celkově. OK tedy – pro letošek bych rád byl alespoň v TOP 10. Hrotit to nebudu a flákat se nechci. Uvidíme. Lenka běží se ženama (je to závod v rámci OBL) – jen jeden okruh, 5,6 km. Ani jeden se necítíme v nejlepší formě, ale jdeme na start spolu.

Díky předchozím sychravým dnům a rannímu dešti se kus trasy změnil v blátivou klouzačku a čas, který jsem chtěl běžet pomalu bere za své. Opět se mi zde povedl pěkný finiš, když jsem 900 m před cílem zkusil nastoupit a v tempu 3:14 min/km jsem seběhl tři závodníky.

Doběhl jsem si tak s velkým překvapením pro 3. místo v kategorii a 6. místo celkově. Povedla se tak unikátní situace, že jsem stál na stupních vítězů s Honzou Kohutem (který doběhl první o více než 6 minut přede mnou!). To už se jen tak nepovede. 😊 Lenka doběhla na 4. místě – to sice podle jejích představ nebylo, ale běžela parádně.