34. Rezavý mužíček

8. 6. 2019

Tak konečně je za mnou letošní první triatlon. Stal se jím dnes Rezavý mužíček – už 34. ročník terénního triatlonu v Jedovnicích. Distance 600 m plavání, 40 km na kole a 6,5 km běh. Rozhodl jsem se pro něj proto, že se podle informací na webu měl dát zajet na silničce, ale opak byl pravdou. Silně doporučují MTB. To nemám, takže jsem si dva dny před startem musel kolo půjčit (Honzo díky!). Po horkém týdnu nám bylo v sobotu klasicky zataženo s občasnou kapkou – což průběhu závodu nevadilo, jen pro diváky to nebylo moc komfortní.

Byl jsem zvědavý, jak dopadnu po mé loňské premiéře v Hostěrádkách hlavně na plavání, na kterém od srpna poctivě s Kaldou makáme. Plavání překvapilo – i přes vítr a velké vlny jsem ke svému velkému překvapení lezl z vody jako třetí. Kolo už mi dalo zabrat víc – MTB prostě neumím a je to úplně něco jiného, než silnice. Takže mne sjížděl jeden soupeř za druhým. Zkoušel jsem ztrátu dohánět ve sjezdech (a že jich bylo – nastoupali jsme přes 600 m), ale na kole jsem se propadl o 10 míst dozadu. Běh mi pak spravil náladu, i když se opět běželo trošku do kopce (nastoupáno asi 100 m), seběhl jsem v druhém nejrychlejším běžckém čase 5 soupeřů a dokončil jsem nakonec na 7. místě.

Do bedny sice na míle daleko, ale za plavání jsem moc rád a běhání mi asi taky jde. V MTB ambice nemám, takže to beru jako kontrolní test  a jsem spokojený. Byl to fajn závod, malý počtem, ale velký příjemnou atmosférou.